Jak pracujemy

Odnawianie nagrobków z lastryko

Oferujemy profesjonalne odnawianie pomników lastrykowych przy pomocy specjalistycznego sprzętu. Gwarantujemy rewelacyjny efekt – nagrobek po przeszlifowaniu będzie wyglądał prawie jak nowy!!!

Cena przeszlifowania standardowego pojedynczego nagrobka to 199 zł (nagrobek o prostym kształcie - szerokość do 100 cm, długość do 200 cm , wysokość boków do 40cm).

Na koszt wykonywanej usługi wpływa w głównej mierze rozmiar oraz kształt nagrobka: liczne zaokrąglenia, stopnie, wnęki, rzeźby itp. mogą zwiększyć cenę usługi.

Istnieje możliwość wyceny usługi na podstawie nadesłanych zdjęć nagrobka (kontakt@czysty-pomnik.pl)

Termin wykonania pracy uzależniony jest od warunków atmosferycznych oraz ilości aktualnie przyjętych zleceń.

Montaż ławeczki

W naszej ofercie znajdą państwo usługę montażu ławeczki. Do wyboru są różne modele – jednoosobowe, dwuosobowe lub ze skrzynką. Cena standardowej ławeczki wraz z montażem to 199zł, natomiast w przypadku montażu na trudnym terenie (np. płyty, korzenie, duże kamienie) cena może wzrosnąć.

Zdjęcie w trakcie montażu ławeczki:

Zdjęcia zamontowanej ławeczki:

Czyszczenie i konserwacja nagrobków

Sposób czyszczenia i konserwacji nagrobka zależny jest od stanu nagrobka i rodzaju kamienia z jakiego jest wykonany. Materiał z którego najczęściej wykonywane są płyty to lastryko i granit.

Granit - Należy unikać preparatów natłuszczających powierzchnię kamienia. Musi on bowiem „oddychać”. Nagrobki granitowe powinny być regularnie impregnowane. Tak zabezpieczony kamień będzie bardziej odporny na czynniki wilgoci a także na drobne zarysowania.

Lastryko - Ponieważ jego powierzchnia jest porowata, należy zapobiegać wnikaniu wody w głąb płyty - można ją więc natłuszczać. Do grobowców z lastryko używamy środków chemicznych, zwłaszcza gdy na kamieniu osadza się mech, który przyspiesza niszczenie płyty. Do polerowania i nabłyszczania używamy specjalistycznych past i nabłyszczaczy.

Przykład wykonania usługi podstawowej

Zdjęcie przed wykonaniem usługi:

Zdjęcia po wykonaniu usługi:

O firmie     Oferta     Galeria     Cennik     Regulamin     Zamówienie     Kontakt